fot. PAP/Andrzej Lange

Warszawa: Prezydent A. Duda złożył wizytę roboczą na Stadionie Narodowym, gdzie powstaje tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje pierwszy szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19. W piątek prezydent Polski Andrzej Duda złożył tam wizytę roboczą.  

Na Stadionie Narodowym w Warszawie w pierwszym etapie prac dostępnych ma być 500 łóżek, z czego 50 będzie przeznaczonych do intensywnej terapii. Docelowo tymczasowy szpital będzie mógł zostać rozwinięty do tysiąca miejsc. Jak podkreślał obecny tam prezydent Andrzej Duda, budowa jest bardzo zaawansowana.

– Chcę podkreślić jedno – to jest szpital, który ma stanowić zabezpieczenie, gdyby pandemia nadal rozwijała się w sposób bardzo szybki, zdecydowany, gdyby brakowało miejsc w szpitalach dla chorych, wtedy ten szpital tymczasowy tutaj w Warszawie na Stadionie Narodowym będzie uruchomiony – powiedział prezydent RP Andrzej Duda.

Jeśli będzie taka potrzeba, szpital będzie w stanie przyjąć pierwszych pacjentów już w przyszłym tygodniu.

– Proszę Państwa, można powiedzieć, że wielokrotnie cieszyliśmy się i wygrywaliśmy na tym stadionie. Wierzę w to, że będąc tu dzisiaj symbolicznie idziemy także do zwycięstwa z koronawirusem – zaznaczył prezydent Polski.

Podobnych szpitali w Polsce powstanie więcej. Jak zaznaczał prezydent, jest to efekt współpracy pomiędzy rządem a wojewodami i prezydentami miast.

– Będą także inne szpitale, które są przygotowywane w całej Polsce, w każdym województwie. Dziękuję wszystkim wojewodom, dziękuję wszystkim prezydentom miast za przychylność. Tak jak tutaj w Warszawie działanie rządu spotkało się ze wsparciem ze strony prezydenta Warszawy pana Rafała Trzaskowskiego – podkreślił Andrzej Duda.

W tej chwili w powstającym tymczasowym szpitalu trwają prace nad instalacją sprzętu, m.in. tego, który służy do podawania tlenu chorym.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl