fot. mat. pras. LUW

[TYLKO U NAS] Prof. P. Czarnek: A. Duda podjął odpowiedzialną decyzję będącą nie po drodze z przyjętą przez niego taktyką kampanijną

Prezydent zawiesił spotkania z wyborcami. Odpowiedzialna głowa państwa, a taką jest prezydent Andrzej Duda, musiał podjąć decyzję będącą nie po drodze z taktyką kampanijną przyjętą przez sztab wyborczy i jego samego – powiedział prof. Przemysław Czarnek, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent Andrzej Duda zawiesił spotkania otwarte z wyborcami. To samo uczynili inni kandydaci. W tym kontekście prof. Przemysław Czarnek zaznaczył, że to „odpowiedzialna decyzja”.

– Jest to bardzo duże utrudnienie w prowadzeniu kampanii wyborczej, zwłaszcza dla Andrzeja Dudy, który ma znakomity kontakt ze społeczeństwem. Na spotkania z panem prezydentem przychodziły tłumy. Kontakt z mieszkańcami poszczególnych miasteczek był niezwykle ważną siłą w tej kampanii. Dziś mamy do czynienia z sytuacją, w której odpowiedzialna głowa państwa, a taką jest prezydent Andrzej Duda, musi podjąć decyzje będące nie po drodze z taktyką kampanijną przyjętą przez sztab wyborczy i samego prezydenta – powiedział gość Radia Maryja.

Na portalu wPolityce.pl ukazał się tekst, w którym wskazano m.in., że prezydent Andrzej Duda właściwie nie ma sztabu wyborczego, gdyż jest w nim tylko kilku szefów działających niezależnie, których nie widać przy prezydencie.

– Siłą sztabu wyborczego kandydata Andrzeja Dudy jest sam pan prezydent. To siła, która zdecydowanie nas wyróżnia. W innych przypadkach kandydaci muszą być wspomagani przez sztabowców, bo nie mają takiego kontaktu ze społeczeństwem. Nie mają też tylu argumentów merytorycznych, a tu przede wszystkim o nie chodzi – zaznaczył prof. Przemysław Czarnek.

Jeśli chodzi o aktywność sztabu wyborczego, to odniosę się do tego na swoim przykładzie – kontynuował.

– Od dłuższego czasu praktycznie nie przebywam w domu. Jestem cały czas w sztabie, cały czas do dyspozycji mediów i rozmawiam na tematy kampanijne, jednoznacznie pokazując bardzo silne strony prezydenta Andrzeja Dudy i jego ogromne sukcesy w ostatnich pięciu latach, a także jego plany na następne pięć lat prezydentury – powiedział.

Cała rozmowa z prof. Przemysławem Czarnkiem dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj