fot. PAP/Darek Delmanowicz

Prezydent A. Duda: Wyciągajmy wnioski z historii na przyszłość – o to chodzi podczas uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Kolbuszowej w województwie podkarpackim. Odbyły się tam powiatowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ich ramach odsłonięto symboliczną, pamiątkową tablicę.

Prezydent Andrzej Duda, podziękował mieszkańcom Kolbuszowej za to, że pozytywnie odpowiedzieli na jego apel o to, by świętować 100-lecie niepodległości także w lokalnych społecznościach. Podkreślił, że te obchody mają na celu także pokazanie, że „warto tę Polskę umacniać, warto ją budować swoim codziennym życiem i pracą”.

Prezydent przypomniał, że wśród kolbuszowian, którzy zapisali „wielką, polską tradycję niezłomności” jest między innymi żołnierz Armii Krajowej, harcerz Janek Bytnar „Rudy”.

– Warto tę Polskę umacniać, budować swoim codziennym życiem i pracą, bo przecież o to chodzi w uroczystościach 100-lecia odzyskania niepodległości. Rzecz nie jest tylko w tym, by mówić o historii. Rzecz polega na tym, by z historii wyprowadzać wnioski na przyszłość, by pokazywać w niej prawdziwe wzorce to, co ważne i to, co chcemy osiągać w przyszłości. Chciałbym, żebyśmy wyciągali pozytywne wnioski na kolejne lata trwania naszego państwa i o to właśnie proszę – podkreślił Andrzej Duda.

Po południu prezydent Andrzej Duda w Strzyżowie w Podkarpackiem złoży wieniec przed Pomnikiem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Krzyżem Katyńskim, następnie na rynku spotka się mieszkańcami.

RIRM

drukuj