fot. PAP/Paweł Supernak

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji podejmie decyzję ws. nieruchomości przy ul. Topiel 16

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji podejmie dziś decyzję ws. kolejnej nieruchomości. Chodzi o budynek położony przy ul. Topiel 16.

O godz. 10.00 w siedzibie resortu sprawiedliwości powinno się rozpoczynać posiedzenie niejawne, podczas którego komisja zajmie się adresem. W sprawie nieruchomości przy ul. Topiel 16 wystąpił sprzeciw prokuratorski wobec decyzji władz miasta.

Pierwsza współwłaścicielka hipoteczna zmarła w 1943 roku. Drugi współwłaściciel nie żyje od 1992 roku. Spadkobierca dawnych właścicieli nieruchomości sprzedał wynikające z dekretu o własności i użytkowaniu gruntów prawa i roszczenia do nieruchomości Januszowi P. oraz Robertowi N. To dwa nazwiska przewijające się w wielu warszawskich procesach oddawczych.

W 2011 roku następca prawny dawnych właścicieli hipotecznych wystąpił do prezydenta m.st. Warszawy o odszkodowanie. Wtedy władze miasta przyznały Januszowi P. oraz Robertowi N. milionowe odszkodowania. Na początku tego roku prokurator Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu wniósł sprzeciw wobec decyzji o odszkodowaniach.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj