Pikieta związkowców z „Solidarności” przed gmachem Sejmu

Związkowcy z NSZZ „Solidarność” zapowiedzieli na jutro pikietę przed gmachem parlamentu w Warszawie. Tego dnia senatorowie będą głosowali nad prezydenckim wnioskiem dotyczącym przeprowadzenia referendum 25 października.

Wczoraj w Izbie wyższej parlamentu odbyła się debata nad prezydenckim projektem.

Senatorowie PO podważali zasadność przeprowadzenia plebiscytu, mówiąc o niekonstytucyjności i ogólności pytań. Politycy PiS-u odpierali zarzuty. Wskazywali, że osoby, które krytycznie odnoszą się do propozycji prezydenta Andrzeja Dudy wykazują się obłudą.

Totalna obłuda! Proszę państwa przecież nie tak dawno debatowaliśmy w tej Izbie nad pomysłem pana prezydenta Bronisława Komorowskiego nad zgłoszonym przez niego referendum. Czyż nie ulega najmniejszej wątpliwości, że tamto referendum, które jak powiedział jeden z najbliższych współpracowników byłego prezydenta – pan Wujec – było zrobione w ostatniej chwili na kolanie, po ogłoszeniu negatywnych wyników pierwszej tury wyborów? Było ono próbą podniesienia sondażów wyborczych pana prezydenta Komorowskiego przed drugą turą wyborów. Wówczas w jeden dzień zostały przygotowane opinie ekspertów, które jak zwykle się różnią, erozja niektórych ekspertów prawnych przeraża – podkreślał senator Bogdan Pęk.

„Solidarność”, która od dawna domaga się przeprowadzenia referendum w trzech ważnych dla Polaków kwestiach liczy, że senatorowie poprą prezydencki wniosek.

Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ „Solidarność” przypomina jednak poprzednie głosowania nad wnioskiem o rozpisanie referendum dotyczącego wieku emerytalnego.

Tak jak zrobili to poprzednio w przypadku naszego wniosku, gdzie zebraliśmy ponad 2,5 mln podpisów i w Sejmie został on wyrzucony do kosza. Spodziewam się, że i tym razem ta tzw. obywatelska partia też wyrzuci to do kosza. Pojawiamy się tam z manifestacją, więc jeśli będzie negatywna decyzja, a tego należy się spodziewać to na początek wykrzyczymy swoje niezadowolenie. Jakie ewentualne dalsze działania podejmiemy, tego nie wiem – mówi rzecznik NSZZ „Solidarność”.

W plebiscycie mielibyśmy odpowiedzieć także na pytania o funkcjonowania lasów państwowych i obowiązku szkolnego sześciolatków.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl