TNS Polska: prawie połowa ankietowanych uważa, że A. Duda będzie dobrym prezydentem

46 proc. Polaków uważa, że Andrzej Duda będzie dobrze wypełniał obowiązki prezydenta. Przeciwnego zdania jest 29 proc. – wynika z sondażu TNS Polska. 30 proc. ankietowanych ocenia, że Ewa Kopacz dobrze pełni obowiązki premiera, negatywną opinię wyraziło 59 proc.

Według najnowszego sondażu TNS Polska, dwóch na trzech Polaków – 67 proc. jest niezadowolonych z działania rządu. 24 proc. pozytywnie ocenia pracę Rady Ministrów.

Spośród 46 proc. ankietowanych, którzy uważają, że Andrzej Duda będzie dobrze wypełniał obowiązki prezydenta, 9 proc. wyraża taką opinię zdecydowanie, a 37 proc. jest raczej o tym przekonanych. Natomiast wśród 29 proc. którzy mają odmienną opinię, o tym, że nowy prezydent „raczej” źle będzie wypełniał obowiązki przekonanych jest 22 proc., a że będzie to robił zdecydowanie źle – 7 proc.

Zdania w kwestii tego, jak Duda będzie pełnił obowiązki głowy państwa nie wyraziło 25 proc. badanych.

64 proc. ankietowanych jest zdania, że nowy prezydent wywiąże się ze swoich obietnic przedwyborczych – w tej grupie 11 proc. badanych uważa, że wywiąże się ze wszystkich lub prawie wszystkich obietnic, a ponad połowa – 53 proc., że tylko z niektórych.

Zdaniem 25 proc. badanych, Duda nie wywiąże się ze swoich obietnic przedwyborczych. 11 proc. ankietowanych nie wyraziło zdania w kwestii tego, czy Duda zrealizuje swe obietnice.

Z kolei na 30 proc. badanych uważających, że premier Ewa Kopacz dobrze pełni swoje obowiązki: 2 proc. spośród nich uważa tak zdecydowanie, a reszta czyli 28 proc. raczej tak sądzi. Wśród 59 proc. badanych negatywnie oceniających działalność szefowej rządu, „raczej” negatywnie ocenia ją 40 proc., a „zdecydowanie” negatywnie 19 proc. Opinii o tym, jak Kopacz wypełnia obowiązki premiera nie wyraziło 11 proc. badanych.

Badanie przeprowadzono w dniach 7 – 12 sierpnia 2015 roku, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1024 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat, techniką wywiadu bezpośredniego wspomaganego komputerowo.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl