Prezydent do olimpijczyków: dostarczacie nam wiele wzruszeń

Wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski i jego trener Witold Suski zostali odznaczeni przez prezydenta RP Krzyżami Oficerskimi Orderu Odrodzenia Polski. „Dostarczacie nam państwo wiele wzruszeń” – powiedział Andrzej Duda na noworocznym spotkaniu Rodziny Olimpijskiej w Warszawie.

„Dla mnie to zawsze niezwykle wzruszający moment, móc zobaczyć te jasne gwiazdy polskiego sportu, które my – zwykli Polacy – widzimy z reguły w telewizji. Dostarczacie nam państwo wiele dumy i wzruszeń. To jest z pewnością taki element, którego politycy mogą wam pozazdrościć, bo sportowcy wzbudzają w zasadzie w społeczeństwie tylko ciepłe uczucia i gigantyczną radość” – podkreślił prezydent.

Andrzej Duda zwrócił się także do obecnej na sali mistrzyni olimpijskiej i rekordzistki świata w rzucie młotem Anity Włodarczyk: „Mam nadzieję, że będą musieli dla pani powiększyć stadiony lekkoatletyczne” – zażartował.

Prezydent wręczył także odznaczenia państwowe za wybitne osiągnięcia sportowe oraz za zasługi w upowszechnianiu sportu i promowaniu Polski na arenie międzynarodowej dwukrotnemu wicemistrzowi olimpijskiemu w rzucie dyskiem Piotrowi Małachowskiemu i jego trenerowi Witoldowi Suskiemu.

Noworoczna gala to coroczne spotkanie rodziny olimpijskiej. W Warszawie spotykają się byli i obecni sportowcy, a także działacze, lekarze, sponsorzy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl