fot. twitter.com/prezydentpl

Prezydent do olimpijczyków: dostarczacie nam wiele wzruszeń

Wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski i jego trener Witold Suski zostali odznaczeni przez prezydenta RP Krzyżami Oficerskimi Orderu Odrodzenia Polski. „Dostarczacie nam państwo wiele wzruszeń” – powiedział Andrzej Duda na noworocznym spotkaniu Rodziny Olimpijskiej w Warszawie.

„Dla mnie to zawsze niezwykle wzruszający moment, móc zobaczyć te jasne gwiazdy polskiego sportu, które my – zwykli Polacy – widzimy z reguły w telewizji. Dostarczacie nam państwo wiele dumy i wzruszeń. To jest z pewnością taki element, którego politycy mogą wam pozazdrościć, bo sportowcy wzbudzają w zasadzie w społeczeństwie tylko ciepłe uczucia i gigantyczną radość” – podkreślił prezydent.

Andrzej Duda zwrócił się także do obecnej na sali mistrzyni olimpijskiej i rekordzistki świata w rzucie młotem Anity Włodarczyk: „Mam nadzieję, że będą musieli dla pani powiększyć stadiony lekkoatletyczne” – zażartował.

Prezydent wręczył także odznaczenia państwowe za wybitne osiągnięcia sportowe oraz za zasługi w upowszechnianiu sportu i promowaniu Polski na arenie międzynarodowej dwukrotnemu wicemistrzowi olimpijskiemu w rzucie dyskiem Piotrowi Małachowskiemu i jego trenerowi Witoldowi Suskiemu.

Noworoczna gala to coroczne spotkanie rodziny olimpijskiej. W Warszawie spotykają się byli i obecni sportowcy, a także działacze, lekarze, sponsorzy.

PAP/RIRM

drukuj