Nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego

W sali senackiej Politechniki Krakowskiej zostanie dziś wręczona nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego, przyznawana corocznie przez kapitułę ufundowaną przez wydawcę Tygodnika Rodzin katolickich „Źródło”.

Już po raz dziewiętnasty Kapituła Nagrody „Źródła” wyróżnia osobę, która w szczególny sposób zasłużyła się w działalności na rzecz umacniania rodzin. Tegorocznym laureatem nagrody jest dr inż. Jacek Pulikowski, który od ponad 30 lat jest czynnie zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin.

Razem z żoną Jadwigą służą swoją wiedzą i doświadczeniem wielu małżeństwom w kryzysie i przygotowują młodych do założenia rodziny, a także prowadzą kursy przedmałżeńskie. Co więcej Jacek Pulikowski prowadzi zajęcia na Studium Rodziny przy Wydziale Teologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jest wykładowcą na kursach dla nauczycieli i kursach przedmałżeńskich. Jest autorem wielu publikacji o tematyce rodzinnej. Tuż po wręczeniu laureatowi wyróżnienia oraz nagrody, którą jest Ikona Świętej Rodziny o godzinie 13.30 będzie sprawowana Msza św. w kościele pw. św. Floriana w Krakowie.

 

TV Trwam News

drukuj