fot. PAP/Piotr Nowak

PiS zaprezentowało „Twoją piątkę dla Polski”, która ma przekonać do udziału w wyborach

Pięć kroków, by zachęcić do głosowania w wyborach i przekonać niezdecydowanych – to propozycja Prawa i Sprawiedliwości, o której mówili dziś na konferencji prasowej prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i była premier Beata Szydło.

W wyborach Polacy podejmą decyzję, którą najkrócej można określić: „Polska plus” albo „Polska minus” – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Polska wielkich programów społecznych, zaplanowanego rozwoju, akcji, które prowadzą do podniesienia – i to radykalnego – poziomu bezpieczeństwa Polski w sferze międzynarodowej, a także w sferze ekonomicznej, tzn. w tych dwóch sferach bezpieczeństwa, odbudowa dobrego imienia Polaków w świecie, odbudowa tego wszystkiego, co buduje polską jedność narodową, polską godność narodową, czy też ta polityka, która była prowadzona w poprzednich latach – czyli bardzo skromna polityka społeczna, brak jakichkolwiek planów gospodarczych, udział polskich elit w niszczeniu polskiej reputacji, zwijanie wojska, utrzymywanie Polski w NATO na drugorzędnej pozycji plus ogromna sfera patologii, czego symbolem, ale takim bardzo mocnym symbolem, jest afera VAT-owska i te setki miliardów złotych strat – akcentował Jarosław Kaczyński.

Proponujemy kilka konkretnych ruchów – „Twoją piątkę dla Polski” – wskazał premier Mateusz Morawiecki.

– Po pierwsze, zaplanowanie niedzieli tak, żeby można było zdążyć, żeby był czas na pójście do lokalu wyborczego. Jeśli tylko to możliwe, to głosowanie z całymi rodzinami. Wybory to w końcu wspólne święto, święto demokracji i pokażmy w związku z tym również naszym dzieciom, naszym rodzinom, jak ważny to jest krok, jak dużo zależy od tego głosowania, jak mocno zależy przyszłość Polski. Zadzwońmy również do przyjaciół. Przypomnijmy tym, którzy mogli zapomnieć, którzy się wahają, którzy są niepewni, nieprzekonani jeszcze do końca i zadajmy to podstawowe pytanie: jak żyło się 4-5 lat temu, a jak żyje się dzisiaj? Kiedy było łatwiej o pracę – czy 4-5 lat temu, czy dzisiaj? Kiedy finanse publiczne były lepiej zrównoważone – kilka lat temu, czy dzisiaj? Kiedy wizja rozwoju gospodarczego dawała realną szansę na osiągnięcie poziomu życia państw zachodnich – czy kilka lat temu, czy dzisiaj? Z odpowiedzią na te pytania idźmy do wyborów – zaznaczył szef rządu.  

Mateusz Morawiecki zaapelował również, aby sprawdzić, czy są osoby, którym trzeba dopomóc w dotarciu do lokali wyborczych.

– I ostatnia prośba: skontaktujmy się z pięcioma osobami, które warto przekonać. Te kontakty każdym możliwym kanałem komunikacyjnym, przez media społecznościowe, sms-y, internet, maile, Messengery, facebooki, wszystkie inne możliwe kanały komunikacyjne są bardzo ważne – powiedział premier.

TV Trwam News

drukuj