fot. bubula.pl

Poseł B. Bubula o śp. prof. Janie Szyszko: Straciliśmy niezwykle ważną postać

Straciliśmy niezwykle ważną postać, która kształtowała poglądy bardzo dużej części Prawa i Sprawiedliwości. Trudno określić słowami to, jak wielka jest to strata, bo po prostu brakuje człowieka, którego znałam i pamiętam nawet z takich bardzo sympatycznych sytuacji, w których zawsze był bardzo serdeczny, miły – oznajmiła poseł Barbara Bubula.

Profesor Jan Szyszko zostanie zapamiętany jako niezwykle życzliwy polityk, który zawsze znajdował czas dla pomocy ludziom, którzy go potrzebowali.

– Przede wszystkim był to człowiek bardzo wielkiej kultury i takiej można powiedzieć „starej daty”, czyli niezwykle szarmancki wobec kobiet. Bardzo mocno dbał o to, aby tradycja w Polsce była przestrzegana. Jego poglądy na temat środowiska świadczyły o tym, że również po stronie chrześcijańskiej, katolickiej i konserwatywnej można mieć świetnie ugruntowane poglądy broniące przyrodę i działające na korzyść środowiska. To był nasz wielki autorytet, jeżeli chodzi o kwestie klimatyczne, ochrony lasów i całej polskiej przyrody – powiedziała poseł Barbara Bubula.

Świętej pamięci poseł Jan Szyszko był niezwykle istotną postacią w dzisiejszym życiu politycznym.

– Straciliśmy niezwykle ważną postać, która kształtowała poglądy bardzo dużej części Prawa i Sprawiedliwości. Trudno określić słowami to, jak wielka jest to strata, bo po prostu brakuje człowieka, którego znałam i pamiętam nawet z takich bardzo sympatycznych sytuacji, w których zawsze był bardzo serdeczny, miły. Zawsze miał dla mnie i innych jakieś dobre słowo. To była postać, która emanowała ciepłem, serdecznością i dobrymi uczuciami chrześcijańskimi – mówiła polityk.

Był filarem dobrych, niezmiennych i mocno ukształtowanych poglądów – podkreśliła poseł.

– Takich ludzi jeśli zabraknie, to powstaje wielka wyrwa. Mam nadzieję, że wszyscy ci, którzy zafascynowani byli prof. Szyszko i jego wizją świata, będą go naśladować, że będzie miał bardzo liczne grono uczniów, którzy będą odwoływać się do jego dorobku w zakresie ochrony polskiej przyrody, kształtowania poglądów klimatycznych zgodnych z katolickimi wartościami – podsumowała.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl