fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] P. Sałek: Minister Szyszko zawsze mówił o tym, że przyroda jest matematyką i tak ją opisywał

Minister Szyszko zawsze mówił o tym, że przyroda jest matematyką i tak ją opisywał. Patrzył na zjawiska przyrodnicze na nieużytkach, bagnach, łąkach. Był także twórcą wskaźnika bioindykatora, który mówi o tym, jak zasobne jest dane siedlisko – powiedział o zmarłym prof. Janie Szyszko w piątkowym „Polskim punkcie widzenia” na antenie Telewizji Trwam Paweł Sałek, doradca prezydenta ds. środowiska.

W środę przed południem w wieku 75 lat zmarł prof. Jan Szyszko, poseł na Sejm RP, były minister środowiska. Osobę profesora Jana Szyszko wspominał na antenie Telewizji Trwam doradca prezydenta ds. środowiska Paweł Sałek.

– Była to osoba bardzo zaangażowana z pewną wizją tego, co będzie działo się w Polsce. Profesor zawsze twierdził, że należy walczyć ze zmianami klimatycznymi przez pochłanianie CO2. W Porozumieniu Paryskim nie było mowy o dekarbonizacji, co było właśnie jego zasługą. To uratowało kraje, które opierają się na węglu, jak Polska czy Katar – wskazał Paweł Sałek.

– Minister Szyszko zawsze mówił o tym, że przyroda jest matematyką i tak ją opisywał. Patrzył na zjawiska przyrodnicze na nieużytkach, bagnach, łąkach. Był także twórcą wskaźnika bioindykatora, który mówi o tym, jak zasobne jest dane siedlisko – dodał.

radiomaryja.pl

drukuj