fot. flickr.com

Do gospodarstw dotkniętych suszą trafiło już 180 mln złotych

Do gospodarzy, których dotknęła w tym roku między innymi susza, trafiło już 180 mln zł. Nabór wniosków o pomoc ruszył 3 października.

Do wczoraj do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa spłynęło 90 tys. wniosków. Gospodarze mają na to czas do końca miesiąca.

Wysokość pomocy jest zróżnicowana i zależy od wielkości szkód w uprawach oraz liczby zwierząt w gospodarstwie – mówi Paweł Mucha Rzecznik ARiMR.

– Najwyższa pomoc w stawce 1000 złotych do hektara jest przyznawana do upraw, w których szkody wyniosły co najmniej 70 proc. i jeżeli w takim gospodarstwie jest wysoka obsada zwierząt z gatunku bydło, owce, kozy lub konie. Niższa stawka pomocy – 500 złotych – jest przyznawana do upraw, w których szkody wahają się pomiędzy 30 a 70 proc. oraz do wieloletnich użytków zielonych, gdzie szkody wyniosły co najmniej 30 proc. i mniej niż 70 proc., jeżeli w gospodarstwie jest wysoka obsada zwierząt z gatunku bydło, owce, kozy lub konie – wyjaśnia Paweł Mucha.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że do złożenia wniosku potrzebny jest protokół z oszacowania strat.

Więcej informacji dotyczących pomocy suszowej można znaleźć na stronie arimr.gov.pl lub w punktach informacyjnych agencji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl