fot. Monika Bilska

Do toruńskiego sanktuarium wprowadzono relikwie św. Zygmunta Gorazdowskiego

Do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zostały wprowadzone relikwie św. Zygmunta Gorazdowskiego.

Ksiądz Zygmunt Gorazdowski założył zgromadzenie sióstr św. Józefa.  Dlatego też do Torunia przybyło w sobotę ponad 100 sióstr józefitek.

O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium, podkreśla, że ks. Zygmunt Gorazdowski to postać wyjątkowa.

– Sanktuarium Jana Pawła II to przede wszystkim święci polscy, dlatego teraz kolejny święty Polak jest tutaj w naszym sanktuarium przywitany. Siostry józefitki chcą, aby ich założyciel miał swoje miejsce również w sanktuarium Jana Pawła II. Tym bardziej, że jest to postać wyjątkowa. Ks. Zygmunt Gorazdowski w sposób szczególny jest czczony jako wielki patriota, ten, który umiłował Ojczyznę, umiłował nasz naród, ale także kochał Pana Boga i Kościół, któremu chciał służyć najlepiej, jak tylko mógł – zaznacza o. Andrzej Laskosz CSsR.

W toruńskiej świątyni będzie już niedługo 40 relikwii świętych i błogosławionych. W najbliższą środę do sanktuarium zostaną wprowadzone relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej, prekursorki polskiego pielęgniarstwa. W tym miesiącu odbędą się jeszcze dwie takie uroczystości. 31 października po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja z relikwiami świętych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl