fot. Tomasz Strąg

L. Kochanowicz-Mańk: Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II powinno zostać otwarte w drugim kwartale 2021 roku

Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu powinno zostać otwarte w drugim kwartale 2021 r. – powiedziała dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz-Mańk.

Muzeum realizowane jest wspólnie przez Fundację i resort kultury. Będzie prezentowało ponad 1000-letnią historię chrześcijańskiej Polski.

O tym, na jakim etapie jest obecnie budowa Muzeum i jaką przybierze ono formę, mówi dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz-Mańk.

– Muzeum się buduje, mury pną się do góry. Realizacja idzie zgodnie z planem. Jeżeli będzie tak dalej, to Muzeum powinno być otwarte w drugim kwartale 2021 roku. Ono będzie miało różnorodną formę. Muzeum pozyskuje dzisiaj eksponaty tradycyjne. Wiele osób zgłasza się, chcąc przekazać eksponaty. Będą dokumenty z różnych okresów. Muzeum ma mieć także formę nowoczesną, multimedialną – wskazuje Lidia Kochanowicz-Mańk.

Pomysłodawcą budowy Muzeum ,,Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II jest Fundacja Lux Veritatis. Placówka będzie współprowadzona z resortem kultury i dziedzictwa narodowego.

Umowę dotyczącą budowy Muzeum oba podmioty podpisały w czerwcu 2018 roku.

RIRM

drukuj