fot. PAP/Aleksander Koźmiński

J. Kaczyński: Prof. J. Szyszko był człowiekiem naprawy RP

Prof. Jan Szyszko był człowiekiem naprawy Rzeczypospolitej. Zaangażował się w to dzieło całym sobą. Dobrze zasłużył się ojczyźnie – mówił podczas uroczystości pogrzebowych zmarłego polityka Prawa i Sprawiedliwości prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński.

Lider Zjednoczonej Prawicy wraz z m.in. prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim towarzyszył w środę byłemu ministrowi środowiska w jego ostatniej drodze.

Uroczystości pogrzebowe Jana Szyszko odbyły się w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie w Starej Miłośnie. Prezes PiS Jarosław Kaczyński, zabierając głos podczas nich, podkreślał, że prof. był osobą o ,,twardych, zdecydowanych poglądach” zarówno w kwestii ochrony przyrody, jak i wiary.

Lider Zjednoczonej Prawicy mówił, że prof. Jan Szyszko nie podporządkowywał się głównemu nurtowi nauki, za co płacił bardzo dużą cenę – był człowiekiem naprawy RP.

– Zaangażował się całą siłą przez dziesięciolecia ze wszystkimi tego konsekwencjami w dzieło naprawy. Najpierw plan w naprawy, który był odrzucany, a później – kiedy sytuacja się zmieniła – w dzieło naprawy RP. Do ostatnich chwil swojego życia walczył o to, by ta wielka sprawa naprawy RP mogła być kontynuowana. Być może ciężar tej walki – zarówno zwykły, wręcz fizyczny, jak i ciężar związany z nieustannymi atakami na niego – był jedną z przyczyn tej przedwczesnej, tragicznej śmierci – powiedział prezes Jarosław Kaczyński.

Były minister środowiska prof. Jan Szyszko zmarł 9 października w wieku 75 lat. Spoczął na Cmentarzu Rzymskokatolickim w Warszawie w Starej Miłośnie.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl