fot. PAP/EPA

PE poparł Komisję Europejską pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen

Parlament Europejski udzielił wotum zaufania Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. W głosowaniu udział wzięło 707 europosłów. 461 deputowanych poparło Komisję, 157 zagłosowało przeciw a 89 posłów wstrzymało się od głosu. Nowa KE będzie mogła rozpocząć pracę 1 grudnia.

Przypomnieć należy, że nowi unijni komisarze zostali przegłosowani en bloc. Zgodnie z przepisami na sali plenarnej nie głosuje się osobno nad każdym komisarzem. Ewentualne zastrzeżenia do kandydatów na komisarzy zgłasza się wcześniej (podczas przesłuchań, a potem podnosi się je na posiedzeniach koordynatorów poszczególnych komisji parlamentarnych). Teraz zgodnie z lizbońskim traktatem nowa Komisja Europejska von der Leyen ma być całkowicie niezależna w wykonywaniu swoich zadań.

Były prezes Najwyższej Izby Kontroli Janusz Wojciechowski został komisarzem, ale nie tylko on. Frans Timmermans również objął swoją tekę (ds. przeprowadzenia tzw. zielonego ładu w Unii Europejskiej). Teraz wiele osób obserwować będzie sposób współpracy pomiędzy najważniejszymi unijnymi politykami tej instytucji. Począwszy od sprawy rozdysponowania środków na dopłaty bezpośrednie dla rolników skończywszy na podejściu do kwestii ochrony tzw. europejskiego stylu życia w Unii Europejskiej.

 

Dawid Nachajowski/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl