fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zachęcił do otwarcia serc na Boga

Do otwarcia serc na Boga zachęcił wiernych Ojciec Święty Franciszek w Watykanie. Z powodu pandemii koronawirusa, kolejna cotygodniowa audiencja generalna odbyła się bez udziału wiernych.

W rozważaniach Papież zauważył, że w czasie, gdy obawiamy się choroby, mogą pojawiać się pytania o Boga, gdzie jest w obliczu naszego cierpienia i dlaczego nie rozwiązuje naszych problemów.

Nawiązując do Ewangelii, Ojciec Święty przypomniał, że w momencie śmierci Jezusa na krzyżu Bóg ukazał nam, że jest wszechmocny w miłości, a nie w jakikolwiek inny sposób.

Pascha mówi nam, że Bóg może wszystko obrócić na dobro; że z Nim możemy naprawdę ufać, iż wszystko potoczy się dobrze – powiedział Papież.

– Z otwartego serca ukrzyżowanego miłość Boża ogarnia każdego z nas. Możemy zmienić nasze historie, zbliżając się do niego, przyjmując zbawienie, które on nam daje. Bracia i siostry, otwórzmy Mu całe serce w modlitwie. Bądźmy z nim poprzez te dni, poprzez krzyż i Ewangelię. Nie zapomnijcie o tym – podkreślił.

Papież życzył wiernym świętego tygodnia i świętej paschy. Specjalne słowa skierował także do Polaków.

– Drodzy bracia i siostry, zbliżając się do świętego Triduum Paschalnego, prośmy Pana, aby otworzył nasze serca i wprowadził nas w tajemnicę swojej miłości, jaką okazał nam, umierając na krzyżu, aby uwolnić nas z mocy zła i śmierci i wprowadzić nas do nowego życia. W tych dniach, w których z powodu epidemii jesteśmy zalęknieni, pełni troski o naszych bliskich, zawierzmy siebie Chrystusowi, który jest Panem życia. Jego błogosławieństwo niech Wam stale towarzyszy i niech będzie źródłem pokoju i nadziei – zaznaczył Ojciec Święty.

Na zakończenie audiencji odmówiona została modlitwa „Ojcze Nasz”. Następnie Papież udzielił apostolskiego błogosławieństwa.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl