fot. twitter.com/szczepan_wojcik

[TYLKO U NAS] Sz. Wójcik: Lewa strona zyskuje na problemach katolickich mediów

Mamy walkę antycywilizacji i cywilizacji. Po jednej stronie mamy lewicowo-liberalne organizacje, które mocno walczą z wiarą katolicką i mają bardzo dużo pieniędzy. Po drugiej, mamy media katolickie, niebojące się mówić prawdy, a które mają problemy finansowe. Firmy się zamykają, a lewa strona na tym zyskuje – powiedział we wtorkowym programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.

Szczepan Wójcik zaznaczył, że „dzisiaj przechodzimy test na odpowiedzialność społeczną, gdyż doskonale wiemy, że media katolickie w Polsce są szalenie potrzebne”.

– Mamy walkę antycywilizacji i cywilizacji. Po jednej stronie są osoby, które bardzo mocno walczą z wiarą katolicką, czyli lewicowo-liberalne organizacje, które mają bardzo dużo pieniędzy i dzisiaj ten kryzys wykorzystują w dużej mierze na swoją korzyść. Po drugiej, mamy media katolickie, niebojące się mówić prawdy, jak TV Trwam i Radio Maryja, którym niejeden z nas wiele zawdzięcza. One mają problemy finansowe. Firmy się zamykają, a lewa strona na tym zyskuje. (…) To nasz test na odpowiedzialność. Naszym obowiązkiem jest pomoc – powiedział prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.

Gość TV Trwam zauważył, że „albo obudzimy się w świecie lewicowym, gdzie eutanazja i aborcja są czymś powszechnym, gdzie nie ma wartości lub są tylko antywartości, albo obudzimy się w świecie, który jest dla nas istotny”.

– W tym drugim świecie szanuje się życie, szanuje się ludzi starszych, a także prawdę. Tylko wtedy, kiedy zadbamy o media, które tego bronią, będziemy mogli żyć spokojnie. Wybór dzisiaj jest przed nami – albo opowiadamy się po stronie prawdy, albo nie – podkreślił Szczepan Wójcik.

Dzięki TV Trwam i Radiu Maryja wielu przedsiębiorców miało możliwość przedstawić swoje problemy, o których mówiliśmy m.in. na dziesiątkach konferencji odbywających się w Toruniu – zauważył z kolei Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.

– Stanowimy swoistą rodzinę, która nie tylko mówi o własnych problemach. Jesteśmy też rodziną odpowiedzialną za swoich członków. Cały czas patrzymy i próbujemy pomóc – akcentował Andrzej Jaworski.

Szczepan Wójcik zwrócił uwagę na działania lewicowych organizacji oraz partii, które „chciały ograniczenia rolnictwa i produkcji zwierzęcej”.

– Co dzisiaj mielibyśmy na sklepowych półkach i czy faktycznie bylibyśmy dzisiaj bezpieczni? Musimy dbać o polską gospodarkę, polskich rolników i o polskie media. W naszych rękach leży to, komu pozwolimy przetrwać – Niemcom, Francuzom, którzy zapychają nasze rynki, czy Polakom – zaznaczył prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.

radiomaryja.pl

drukuj