fot. twitter.com/szczepan_wojcik

[TYLKO U NAS] S. Wójcik: Od czasu, kiedy Polska stała się liderem w rolnictwie, jest atakowana przez międzynarodowe korporacje

Od czasu, kiedy staliśmy się liderami w produkcji mleka, jaj, drobiu, futer, wołowiny, zaczęliśmy być atakowani. Nikt nigdy Polską się nie interesował. Dopiero, gdy osiągnęliśmy sukces, ruszyła maszyna propagandy jakoby męczylibyśmy zwierzęta, nie dbali o ich dobrostan, przetrzymywali je w złych warunkach. Taki obraz polskiej produkcji rolnej jest dzisiaj tworzony przez naszych konkurentów z potężnych firm o międzynarodowym zasięgu – powiedział w piątkowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja prezes Instytutu Gospodarki Rolnej Szczepan Wójcik.

29 lutego o godzinie 11.00 w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpocznie się konferencja „Perspektywy dla polskiego rolnictwa”. Obejmie ona szereg dziedzin począwszy od produkcji zboża do produkcji mięsa, wołowiny i hodowli trzody chlewnej. Jednym z jej uczestników będzie Szczepan Wójcik [więcej].

– Musimy sobie raz na zawsze uświadomić, że nasze rolnictwo od czasu wejścia do UE stanowi integralną część europejskiego rynku rolnego. Nie możemy więc mówić o szansach i perspektywach dla rodzimej gospodarki rolnej, nie reagując na sygnały dochodzące do nas z Zachodu. Niestety nie wszystkie mogą napawać nas optymizmem. Jednak, żeby nie było zbyt pesymistycznie, powiem o czymś optymistycznym. Takie konferencje jak ta, która odbędzie się 29 lutego w WSKSiM, sprawia, że środowiska rolne, które są zagrożone ekologizmem lub nieuczciwą konkurencją, zaczynają się jednoczyć – podkreślił gość „Aktualności dnia”.

Jak zaznaczył, obecna sytuacja polskiego rolnictwa jest dobra. Z tego powodu czeka nas jednak sporo zagrożeń.

– Od czasu, kiedy staliśmy się liderami w produkcji mleka, jaj, drobiu, futer, wołowiny, zaczęliśmy być atakowani. Nikt nigdy Polską się nie interesował. Dopiero, gdy osiągnęliśmy sukces, ruszyła maszyna propagandy jakoby męczylibyśmy zwierzęta, nie dbali o ich dobrostan, przetrzymywali je w złych warunkach. Taki obraz polskiej produkcji rolnej jest dzisiaj tworzony przez naszych konkurentów z potężnych firm o międzynarodowym zasięgu. Niestety, tej propagandzie ulega część polskich polityków i mediów, które – chcąc, nie chcąc – biorą udział w walce gospodarczej z polskim rolnictwem – wskazał prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.

Całą rozmowę ze Szczepanem Wójcikiem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [TUTAJ].

radiomaryja.pl

drukuj