fot. twitter.com/BiuroPrasowePGG

Zarząd PGG podpisał porozumienie płacowe z górnikami

Zarząd Polskiej Grupy Górniczej podpisał dziś porozumienie płacowe z górnikami. Wynagrodzenia w spółce wzrosną o 6 proc., z wyrównaniem od stycznia bieżącego roku.

270 milionów złotych – tyle Polska Grupa Górnicza przeznaczy na podwyżki dla swoich pracowników. Rozmowy w sprawie porozumienia płacowego odbywały się wczoraj z udziałem wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Początkowa propozycja, z jaką ministrowie i zarząd spółki siadali do rozmów, była dużo niższa. Obie strony spotkały się w połowie drogi.

W 2020 roku średnio na jednego zatrudnionego będzie przypadała podwyżka w wysokości 443 złotych. Dopłat nie otrzymają pracownicy przebywający na urlopach czy zwolnieniach lekarskich. Chodzi o to, aby pieniądze trafiały do osób, które są najbardziej związane z procesem produkcyjnym.

Górnicy do kolejnych rozmów z zarządem mają usiąść we wrześniu. Dalsza podwyżka jest uzależniona od kondycji Polskiej Grupy Górniczej.  Ponadto do 21 kwietnia ma powstać koncepcja systemowych zmian w sektorze paliwowo-energetycznym. Działania te mają m.in. rozwiązać problem zalegającego węgla na zwałach, ale też wpłynąć na mniejszy import surowca z Rosji. Wicepremier Jacek Sasin ma w tej sprawie rozmawiać z prezesami polskich spółek energetycznych. Z rządu płynie także zapowiedź projektu „Śląskiego Ciepła” dotyczącego rozwoju ciepłownictwa opartego o węgiel. Górnicy na razie zawiesili strajk. Zapowiadają, że będą patrzeć rządowi na ręce.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl