fot. https://twitter.com/AndrGrzegrzolka

Ostatnie godziny na zgłaszanie prac do IV edycji konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”

Dokładnie dziś upływa termin na zgłaszanie prac do IV edycji konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”. To inicjatywa marszałek Sejmu, Elżbiety Witek, skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów.

Konkurs „Polskie serce pękło. Katyń 1940” ma na celu upamiętnienie zbrodni katyńskiej i rozbudzenie ciekawości młodych ludzi naszą najnowszą historią.

W tym roku temat pracy literackiej i scenariusza lekcji dla studentów brzmi: „To także walka. Codzienność polskich oficerów w obozach NKWD w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku w latach 1939-1940”. O szczegółach mówiła marszałek Sejmu, Elżbieta Witek.

To jest o tyle ważny i interesujący temat, ponieważ dotyczy nie tylko codziennego życia obozowego, ale także działalności kapłanów w tych trzech obozach, kapłanów różnych wyznań. Pokazuje, w jaki sposób troszczono się o zachowanie godności polskich oficerów patriotyzmu, przy próbach przekupienia ich przez żołnierzy sowieckich, NKWD. Pokazuje ich postawę na co dzień w najtrudniejszych obozowych warunkach – powiedziała Elżbieta Witek.

Oprócz pracy literackiej i scenariusza lekcji można jeszcze przygotować pracę plastyczną oraz tekst piosenki. Scenariusz jest dedykowany studentom, a w pozostałych kategoriach mogą wziąć udział uczniowie.

Na laureatów czekają cenne nagrody – laptopy, tablety oraz czytniki e-booków.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 kwietnia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl