fot. wikipedia

Marszałek Witek podziękowała posłom za pracę w mijającej kadencji Sejmu

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podziękowała w środę posłom za pracę w kończącej się kadencji izby. „Chciałam wszystkim państwu bardzo serdecznie podziękować, do zobaczenia, przynajmniej z niektórymi – zwróciła się do posłów Witek.

W środę kończy się ostatnie posiedzenie Sejmu VII kadencji; marszałek Witek po zakończeniu wieczornego bloku głosowań, gdy sala plenarna była jeszcze pełna, ogłosiła przerwę w obradach. Podziękowała także posłom za pracę w ciągu ostatnich czterech latach.

Chciałam wszystkim państwu bardzo serdecznie podziękować, do zobaczenia, przynajmniej z niektórymi” – powiedziała Elżbieta Witek.

Posłowie nagrodzili jej słowa brawami.

W środę wieczorem posłowie mają jeszcze wysłuchać informacji o działalności Sądu Najwyższego i izby dyscyplinarnej SN w 2018 r. Będzie to ostatni punkt obrad Sejmu tej kadencji.

Pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu nowej kadencji zwołuje prezydent na dzień przypadający w ciągu 30 dni od dnia wyborów. Wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę 13 października, w związku z tym inauguracyjne posiedzenia najpóźniej muszą się odbyć 12 listopada.

Na inauguracyjnych posiedzeniach posłowie i senatorowie złożą ślubowania, wybrani zostaną marszałkowie Sejmu i Senatu; tradycyjnie prezydent może wygłosić orędzie.

W niedzielnych wyborach do Sejmu PiS uzyskał 43,59 proc. i 235 mandatów, Koalicja Obywatelska – 27,40 proc. i 134 mandaty, SLD – 12,56 proc. i 49 mandatów, PSL – 8,55 proc. i 30 mandatów, a Konfederacja – 6,81 proc. i 11 mandatów. 1 mandat przypadł Mniejszości Niemieckiej.

 

PAP

drukuj