fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie będzie Akademią Policji

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Błażej Poboży, zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu rządu zostanie przedstawiony projekt ustawy o zmianie nazw uczelni państwowych podległych ministrowi spraw wewnętrznych i administracji.

Wiceszef MSWiA podkreślił, że uczelnia w Szczytnie jest najważniejszą tego typu placówką w Polsce. Błażej Poboży wskazał, że zmiana umożliwi jej dalszy rozwój. Podniesienie rangi uczelni potwierdza również zaufanie MSWiA do tej placówki.

Projekt, który trafi na Radę Ministrów, stanowi uznanie dotychczasowego dorobku i jakości uczelni w Szczytnie – zaznaczył wiceminister Błażej Poboży.

To odpowiedź na wniosek uczelni w Szczytnie w następstwie spełnienia wielu obiektywnych kryteriów, które są w tego typu zmianach potrzebne. Mam nadzieję, że w tym roku – w następstwie przyjętej najpierw przez rząd, a potem Sejm ustawy – Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zostanie przekształcona w Akademię Policji. Nazwa akademia to kategoria zarezerwowana dla uczelni akademickich, także to nie jest wyłącznie zmiana samej nazwy, ale to uznanie dorobku, jakości i znaczenia uczelni, podniesienie jej na zupełnie nowy poziom rozwoju – mówił wiceszef MSWIA.

W Szczytnie kształci się obecnie prawie 2 tys. studentów, z czego 1,5 tys. to funkcjonariusze i pracownicy służb podległych MSWiA.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl