Szef MSWiA: Polska policja się zmienia

Dzielnicowi są wizytówką polskiej policji, bo są funkcjonariuszami pierwszego kontaktu – wskazał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

W Warszawie szef MSWiA, wziął udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej poświęconej rządowemu programowi „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Choć program mający ułatwić kontakt mieszkańców z dzielnicowym funkcjonuje od niedawna, już widać pierwsze jego efekty. Jednym z nich jest mobilna aplikacja „Moja Komenda”, która pozwala szybko ustalić, kto jest naszym dzielnicowym, a także porozmawiać z nim lub zgłosić problem.

W najbliższym czasie dzielnicowi mają też rozdawać mieszkańcom swoich rejonów ulotki w formie wizytówki, dzięki którym kontakt ten będzie prostszy.

Chcemy, aby dzielnicowi mogli wyjść zza biurek i poświęcić się pracy dla lokalnej społeczności – mówił minister Mariusz Błaszczak.

– Polska policja się zmienia, zaczyna być policją, która jest służebna wobec obywatela. Tak właśnie być powinno. To jest ta tendencja, którą należy podtrzymywać, którą należy rozwijać. Będziemy rozwijać ten kierunek dzięki stworzonym warunkom – przez rząd, przez parlament, a więc dzięki ustawie o modernizacji służb mundurowych. To są pieniądze, które przeznaczone zostaną na odtworzenie posterunków policji, przeznaczone zostaną na nowoczesny sprzęt, ale także na podwyżki dla funkcjonariuszy, tak żeby funkcjonariusze byli godnie wynagradzani – mówił Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA zapowiedział utworzenie nowego, lepiej płatnego stanowiska starszego dzielnicowego. Oznacza to, że funkcjonariusze będą mogli awansować, pełniąc jednocześnie cały czas funkcję dzielnicowego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl