Protest Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych

Przed Sejmem trwa pikieta Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Ne zgadzają się oni m.in. na obniżkę chorobowego do 80 proc.      

Protest trwa równolegle z odbywającym się w Sejmie wysłuchaniem publicznym dotyczącym rządowego projektu nowelizacji przepisów.

Projekt zakłada utrzymanie 100 proc. stawki jedynie gdy choroba będzie wynikała z pełnienia służby. Podinsp. Andrzej Szary – przewodniczący Związku Zawodowego Policjantów w Wielkopolsce podkreśla, że jest to przepis niesprawiedliwie dyskryminujący.

– Próbuje się nas porównać do pracownika. My nie jesteśmy pracownikami – my służymy. Są pewne ograniczenia naszej służby, jest odpowiedzialność, jest hierarchiczność, rozkaz. Nie można porównywać sytuacji policjanta czy funkcjonariusza z pracownikiem. Próba porównania nas i wprowadzenia takiego przepisu jest niezrozumiała. Podczas wysłuchania publicznego będziemy przekonywali posłów, aby zmienili ten zapis i aby pozostał stary zapis – mówił podinsp. Andrzej Szary.

Związkowcy żądają także zaprzestania prac nad zmianami przepisów dotyczących grup inwalidzkich, przeznaczenia środków z wakatów na fundusz motywacyjny.

– To jest również proces przeciwko braku waloryzacji płac, braku bezpiecznych warunków służby, braku gratyfikacji finansowej za służbę w niedzielę, dni wolne i święta. Z braku gratyfikacji za nadgodziny. Tu jest więcej tych postulatów, które dziś tutaj będziemy stawiali – powiedział podinsp. Andrzej Szary

 

Wypowiedź podinsp. Andrzeja Szarego:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl