fot. PAP/Darek Delmanowicz

KGP: Rusza akcja „Znicz”, która potrwa do 3 listopada

W czwartek, 31 października rozpoczynamy akcję „Znicz”, która potrwa do 3 listopada – powiedział dziś podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Jak przekazał podinsp. Radosław Kobryś, w tegorocznej akcji, która rozpocznie się dziś rano i potrwa do 3 listopada do około godziny 22.00, weźmie udział około 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego.

Dodatkowo wspomagać nas będą policjanci z innych wydziałów, między innymi ze służby patrolowo-interwencyjnej oraz służby kryminalnej” – poinformował podinsp. Kobryś.

Policjantom pomagać będzie żandarmeria wojskowa. Do dyspozycji będą również specjalne grupy policyjne SPEED.

Będziemy głównie w okolicach cmentarzy, ale nie zabraknie też nas na drogach dojazdowych, więc nie odstawiamy na parkingi nieoznakowanych wideorejestratorów wykroczeń” – podkreślił podinsp. Kobryś.

Dodał, że priorytetem tegorocznej akcji „Znicz” będzie skupienie się na regulacji ruchu, aby pojazdy płynniej się przemieszczały.

Drugim naszym zadaniem będzie reagowanie w szczególności na tych, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego, czyli na te najbardziej agresywne wykroczenia” – powiedział podinsp. Kobryś.

Policjanci będą też przyglądać się, jak pasażerowie są przewożeni, sprawdzać stan techniczny i wyposażenie pojazdu.

Zajrzymy także głęboko w oczy kierowcom, czy przypadkiem nie mamy podejrzenia, że ktoś jedzie na tzw. podwójnym gazie” – zapowiedział podinsp. Kobryś.

Policjant wspomniał, żeby przed wyjazdem zadbać o stan techniczny swojego samochodu – sprawdzić poziom płynów eksploatacyjnych, działanie świateł i wycieraczek, ale również aby zabezpieczyć przed złodziejami pozostawione w tym czasie domy i mieszkania oraz pamiętać o bezpieczeństwie w pobliżu cmentarzy.

Podinsp. Kobryś zaapelował także, żeby kierowcy byli rozważni i przygotowani na zagrożenia, które mogą wystąpić, a nie z góry zakładali, że dojadą bezpiecznie. Zaznaczył, by kierowcy szczególną uwagę zwracali również na pieszych, którzy bywają słabo widoczni na drogach.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że podczas ubiegłorocznej akcji „Znicz” doszło do 425 wypadków, w których zginęło 57 osób, a 528 zostało rannych. W zeszłym roku policjanci zatrzymali 1299 kierujących pod wpływem alkoholu.

PAP

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl