fot. PAP/Darek Delmanowicz

KGP: Ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 117 tys. osób poddanych kwarantannie

Ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 117 osób poddanych kwarantannie; w około 230 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do wymierzenia grzywny – poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Jak zaznaczył rzecznik KGP, ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 117 tys. osób poddanych kwarantannie; od początku epidemii to już ponad 3,3 mln kontroli.

„Ostatniej doby tylko w ok. 230 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wymierzenia grzywny. W ok. 30 przypadkach zwrócono się do nas o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci itp.” – poinformował Ciarka.

Dodał, że każdego dnia do działań prewencyjnych, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa, skierowanych jest ok. 25 tys. funkcjonariuszy – głównie policjantów wspieranych przez straż miejską i żołnierzy.

Podkreślił też, że nieodpowiedzialne osoby, które często z premedytacją ignorują przepisy, muszą się liczyć z konsekwencjami.

„Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi inspektor sanitarny może wymierzyć grzywnę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność. Zostańmy w domu dla naszego wspólnego dobra” – podkreślił Ciarka.

Dodał, że policjanci skontrolowali również ponad 94 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej.

„Należy pochwalić głównie kierowców autobusów komunikacji miejskiej i motorniczych za skuteczne egzekwowanie przepisów, gdyż praktycznie nie ujawniamy poważniejszych uchybień” – poinformował rzecznik KGP.

Mariusz Ciarka poinformował, że już ponad 100 policjantów jest zarażonych koronawirusem, a od początku działań ponad 1870 było lub jest jeszcze na kwarantannie.

„Nie oszukujmy policjantów, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki” – przypomniał po raz kolejny Ciarka.

Dodał, że policjanci będą również w miarę możliwości rozdawać maseczki, zwłaszcza osobom bezdomnych oraz informować o nowym nakazie zakrywania ust i nosa.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl