fot. twitter.com

Gorzów Wlkp.: policjanci proszą o pomoc w ujęciu oszustów

Policjanci z Gorzowa Wlkp. poszukują oszustów, którzy wyłudzili od 90 tys. zł od starszej kobiety. Na nagraniu jednego z zabezpieczonych monitoringów widać mężczyznę, który może mieć związek z przestępstwem. Policja prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Jak wyjaśnił Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, kryminalni zwracają się do kierowców, którzy w środę, 17 czerwca br. między godzinami 12.00 a 13.00 przejeżdżali ul. Wyszyńskiego, na odcinku od ul. Borowskiego do Mickiewicza i mają w swoich samochodach wideorejestratory.

„Nagrany materiał może stanowić ważny dowód i doprowadzić do zatrzymania podejrzanych. W tej sprawie można kontaktować się z gorzowską policją” – powiedział Jaroszewicz. Można zadzwonić pod nr tel. 47 7912002 lub 112.

Dodał, że kryminalni analizują również wiele innych zebranych informacji, by jak najszybciej dotrzeć i zatrzymać oszustów, bo z reguły przy tego typu przestępstwach nie działają oni sami.

Do przestępstwa doszło 17 czerwca br. Seniorka uwierzyła telefonującemu oszustowi, że jej córka miała wypadek i trzeba wpłacić kaucję, by nie trafiła do aresztu. Starsza pani instruowana przez przestępców włożyła 90 tys. zł do reklamówki i wyrzuciła ją przez okno.

PAP

drukuj