fot. flickr.com

Wielkopolskie: Policjanci z Gostynia przejęli blisko 5 ton suszu tytoniowego

Policjanci z Gostynia (wielkopolskie) przejęli blisko 5 ton suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. Według ustaleń śledczych, w wyniku swojej przestępczej działalności, z tytułu nieopłaconej akcyzy, sprawca naraził Skarb Państwa na straty sięgające 2 mln zł.

Jak poinformowała w piątek wielkopolska policja, funkcjonariusze z Gostynia monitorujący środowisko przestępcze od pewnego czasu prowadzili wzmożone działania skierowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej. W trakcie działań funkcjonariusze ustalili, że na terenie powiatu leszczyńskiego może znajdować się tytoń bez polskich znaków skarbowych.

,,Funkcjonariusze weszli na teren wytypowanej posesji. W pomieszczeniach budynku gospodarczego znaleźli łącznie 32 kartony suszu tytoniowego o łącznej wadze blisko 5 ton. O sprawie zostali powiadomieni funkcjonariusze Delegatury Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lesznie, którzy włączyli się do działań policjantów” – podała policja.

Funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który okazał się właścicielem kontrabandy. Według ustaleń śledczych, przestępcza działalność mężczyzny mogła narazić Skarb Państwa na straty sięgające ponad 2 miliony złotych.

38-latek usłyszy zarzuty z Ustawy Karno – Skarbowej.

PAP/RIRM

drukuj