fot. PAP/Jakub Kamiński

6. edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Warszawie

W Warszawie zainaugurowano 6. edycję Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Przed resortem inwestycji stanęło miasteczko poświęcone funduszom.

W roku 15-lecia obecności Polski w UE już po raz szósty w całym kraju odbywają się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Od dzisiaj do niedzieli zaplanowano ok. 830 wydarzeń. Celem akcji jest promocja Funduszy Europejskich – pokazanie projektów, które już udało się zrealizować z tych środków oraz wskazanie nowych możliwości. Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, szef resortu inwestycji i rozwoju zaznacza, że Polska jako równorzędny członek UE korzysta z Funduszy, które w wymierny sposób przyczyniają się do naszego rozwoju.

– Kiedy rozpoczynaliśmy transformację naszego kraju w 1989 roku to, co teraz mamy było tylko w naszych marzeniach. Możemy powiedzieć dzisiaj młodemu pokoleniu, że te marzenia się spełniły. Polska jest zupełnie innym krajem. Od samego początku byliśmy absolutnie zdecydowani, że chcemy dołączyć do europejskiej rodziny – podkreśla Jerzy Kwieciński.

Dziś i jutro będzie można odwiedzić Miasteczko Funduszy Europejskich, które stoi na dziedzińcu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Tam beneficjenci Funduszy Europejskich zaprezentują swoje projekty z dziedzin takich jak między innymi design, innowacje oraz edukacja. Odbędą się także konkursy dotyczące Funduszy Europejskich oraz UE. Na najmłodszych czekają atrakcje sportowe. Do Polski z okazji Dni Otwartych przyjechał Marc Lemaitre, Dyrektor Generalny Dyrekcji ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj