Śląskie: Policja przejęła 130 kg marihuany

Ok. 130 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości szacowanej na blisko 4 mln zł przejęli śląscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową. Przy pomocy antyterrorystów zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy zostali już aresztowani.

Jak podało we wtorek biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, to największa jednorazowa ilość narkotyków, zabezpieczona w tym roku w woj. śląskim.

Nad sprawą pracowali funkcjonariusze z tamtejszego wydziału antynarkotykowego, którzy uzyskali informację o mężczyznach mogących przewozić znaczne ilości narkotyków.

Wobec informacji, że mężczyźni mogą posiadać broń, w akcję ich zatrzymania zaangażowano śląskich antyterrorystów. Wewnątrz busa, który stał na terenie należącej do jednego z mężczyzn posesji w powiecie pszczyńskim, policjanci znaleźli kartonowe pudła, w których było łącznie 130 kg marihuany. W samochodzie znajdowały się też broń palna i amunicja.

Decyzją Sądu Rejonowego w Pszczynie obaj zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Według policji sprawa ma charakter rozwojowy – śledczy ustalają skąd pochodziły i do kogo miały trafić zabezpieczone narkotyki o czarnorynkowej wartości oszacowanej na blisko 4 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl