Polska policja ma do dyspozycji dwa nowe śmigłowce Black Hawk

Polska policja ma do dyspozycji dwa nowe śmigłowce Black Hawk. Uroczystość przekazania maszyn odbyła się dziś na Lotnisku Warszawa-Babice. Wzięli w niej udział Premier RP Mateusz Morawiecki oraz szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński.

Prezes Rady Ministrów zwrócił uwagę, że do tej pory policja nigdy nie otrzymała nowych maszyn. Premier dodał, że rząd stara się by formacja była jak najlepiej wyposażona.

– Cieszę się, że te śmigłowce, które dzisiaj policja otrzymuje są bardzo nowoczesnymi, naszpikowanymi elektroniką, współczesnymi technologiami maszynami, które na pewno podniosą bezpieczeństwo Polaków. Taka jest podstawowa funkcja wszystkich naszych służb, przede wszystkim służby policyjnej oraz funkcjonariuszy – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Minister Joachim Brudziński zwrócił uwagę na stan obecnej floty jaką dysponuje policja.

– Najmłodszy ma 13 lat, a gdyby zapytać, jaki jest najstarszy, to ze wstydem trzeba by powiedzieć, że 47. Proszę państwa, nie było innej możliwości jak zrobić wszystko, aby do polskiej policji – po to, aby ta z kolei mogła efektywniej i skuteczniej dbać o bezpieczeństwo Polaków – trafiły w końcu nowe śmigłowce – podkreślił minister Joachim Brudziński.

W pierwszym kwartale przyszłego roku policja ma otrzymać trzeci śmigłowiec Black Hawk.

Nowe śmigłowce mają być wykorzystywane przede wszystkim do wykonywania zadań kontrterrorystycznych, ale również do poszukiwania osób zaginionych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl