fot. pixabay.com

Małopolskie: Mężczyzna uratowany przed wychłodzeniem; policja apeluje o ostrożność

Do funkcjonariuszy z Bochni (woj. małopolskie) dotarła informacja o mężczyźnie, który zziębnięty i osłabiony siedział przy jednej z posesji; okazało się, że temperatura ciała znalezionego 64-latka wynosiła jedynie 27,4 stopni Celsjusza – podała w poniedziałek policja i zaapelowała o ostrożność.

 

Informację o mężczyźnie, który siedział przy jednej z posesji przy drodze krajowej nr 94 i wyglądał na bardzo zziębniętego, policja otrzymała w sobotni ranek.

„Policjanci potwierdzili, że mężczyzna wygląda na mocno wyziębionego i nie może się poruszać. Z uwagi na stan psychofizyczny mężczyzny kontakt z nim był utrudniony. Mundurowi natychmiast udzielili mu pomocy zapewniając ciepło do czasu przyjazdu karetki pogotowia” – przekazał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. Jak poinformował, zespół ratownictwa medycznego – po zbadaniu mężczyzny – stwierdzono, że jego temperatura ciała wynosiła jedynie 27,4 stopni Celsjusza.

Policja przestrzega, że mimo zakończenia okresu zimowego temperatury w nocy wciąż są niskie, co sprawia, że osoby starsze, bezdomne lub takie, które z różnych powodów nie mogą wrócić do domu, wciąż narażone są na wychłodzenie organizmu, co skutkować może utratą zdrowia i życia.

„Szybka interwencja oraz odpowiednia pomoc mają w takich wypadkach pierwszorzędne znaczenie. Mimo kończącej się zimy policja apeluje o reagowanie na tego typu sytuacje i nie pozostawanie obojętnym wobec osób potrzebujących pomocy” – podkreślił Sebastian Gleń. Jak zapewnił, każde tego typu zgłoszenie jest natychmiast weryfikowane.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl