Skargi o napastowanie seksualne w noc sylwestrową w Innsbrucku

Austriacka policja prowadzi dochodzenie w sprawie bezprecedensowej liczby skarg o napastowanie seksualne, do którego doszło w sylwestrowy wieczór w Innsbrucku. Lokalna policja informuje, że skargi wniosło 18 kobiet.

Kobiety twierdzą, że zostały otoczone przez grupę dziesięciu mężczyzn podczas sylwestrowej zabawy, na głównym placu w Innsbrucku, gdzie zgromadziło się 25 tys. ludzi.

Sprawcy tańczyli wokół ofiar i nagle rzucili się na nie, chwytając za piersi lub wpychając im ręce między nogi. Wcześniej nie dochodziło do takich sytuacji.

To przykład kulturowego i cywilizacyjnego starcia, które nie musi objawiać się terroryzmem – mówi prof. dr hab. Mieczysław Ryba. Atak na kobiety jest atakiem w mężczyzn – dodaje historyk.

To jest przykład kulturowego i cywilizacyjnego starcia, które nie musi się objawiać terroryzmem w sensie prostym, czyli zamachów bombowych, ale właśnie tego typu konfliktami, które zupełnie inaczej obrazują miejsce czy role kobiety w życiu społecznym, podejście do kobiet czy wreszcie do zabaw. To jest rzecz, którą się próbuje negować w imię ideologii multikulturalizmu, ale kiedy przyjrzymy się na życie codzienne, to widać, że większe zbiorowisko społeczności islamskiej czy arabskiej na danym terenie powoduje w wielu wypadkach tego typu ataki – zaznacza prof. Ryba.

Do incydentu w Innsbrucku doszło w rok po wydarzeniach w Kolonii, gdzie w poprzedniego sylwestra doszło do masowych napaści seksualnych i napadów rabunkowych na kobiety. Sprawcami byli głównie imigranci z Afryki Północnej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl