fot. pixabay.com

Niemcy: mężczyzna wjeżdżał w ludzi na parkingu lotniska w Kolonii/Bonn. Są ranni

Dramatyczne sceny rozegrały się w piątek na wielopoziomowym parkingu na terenie lotniska Kolonia/Bonn. Z informacji policji wynika, że podejrzewany o chorobę psychiczną 57-latek wjechał na parking P2 w piątek ok. godz. 9.30, taranując przechodniów i samochody.

Kilka osób zostało rannych, w większości są to niezagrażające życiu obrażenia.

„Sprawca jeździł tam i z powrotem, raz po raz. Staranował kilka pojazdów czarną furgonetką, którą wynajął” – poinformował rzecznik policji Christoph Gilles, w rozmowie z „Bildem”.

Sprawca działał „bardzo brutalnie”, kilkakrotnie z pełną mocą taranował m.in. samochód Audi A5, dopóki „przy jego pomocy nie wyrwał z mocowań całego systemu barier”. 57-latek uszkodził furgonetką także inne zaparkowane auta.

„Sprawca w sposób celowy jechał w kierunku kilku samochodów i pieszych” – podkreślił rzecznik.

Mężczyzna w trakcie zatrzymywania przez policjantów stawiał opór. Rannych zostało dwóch funkcjonariuszy.

„Kierowca został przewieziony do szpitala w celu ustalenia jego stanu psychicznego” – dowiedział się „Bild”.

Policja zakłada bowiem, że sprawca może mieć problemy psychiczne.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl