Niemcy: policjant podejrzany o planowanie aktów terroru

W związku z podejrzeniem o planowanie działań terrorystycznych niemiecka policja federalna przeszukała w poniedziałek w Meklemburgii-Pomorzu Przednim pomieszczenia biurowe dwóch mężczyzn, w tym policjanta.

Jak poinformowała Prokuratura Generalna w Karlsruhe, śledczy przypuszczają, że mężczyźni ci planowali zamachy na przedstawicieli „lewicowego spektrum”. Przygotowali już w tym celu listę nazwisk.

Według resortu spraw wewnętrznych Meklemburgii-Pomorza Przedniego, podejrzany policjant pełni służbę w miejscowości Ludwigslust. Wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych podkreślił, że chodzi o „wstępne podejrzenie”. Policjant, ani drugi mężczyzna, u którego przeprowadzono przeszukanie, nie zostali zatrzymani.

Niemiecka Agencja Prasowa (DPA) pisze – powołując się na śledczych – że obaj mężczyźni obawiali się, iż rezultatem błędnej, ich zdaniem, polityki wobec uchodźców i polityki imigracyjnej może być wzrost liczby zamachów, a nawet załamanie się ładu państwowego. Przygotowując się na taką ewentualność mężczyźni zrobili już zapasy żywności oraz amunicji do swojej legalnie posiadanej broni. Sytuację kryzysową, której nadejście przewidywali, postrzegali, jako szansę zgładzenia przedstawicieli lewicowego skrzydła sceny politycznej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl