Policja w Wlk. Brytanii: duża część grupy związanej z zamachem – rozbita

Brytyjska policja poinformowała dziś, że „duża część” siatki terrorystycznej ujawnionej w wyniku śledztwa wokół poniedziałkowego zamachu w Manchesterze została rozbita. Jednocześnie w związku ze sprawą zapowiedziano kolejne zatrzymania.

Jak podała telewizja Sky News, zajmujący się antyterroryzmem komisarz Mark Rowley z londyńskiej policji metropolitalnej ocenił, że w śledztwie dotyczącym ataku poczyniono „ogromne” postępy, jednak wciąż pozostają ważne wątki do zbadania.

Dotychczas brytyjska policja aresztowała 10 osób, ale dwie z nich, kobietę i mężczyznę, zwolniono bez postawienia im zarzutów. Według policji, aresztowano już niektórych „głównych graczy”. Obecnie w areszcie przebywa ośmiu mężczyzn w wieku od 18 do 38 lat.

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły 22 osoby, a 119 zostało rannych. Do wybuchu bomby podłożonej przez terrorystę samobójcę doszło po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena.

Ponad 60 rannych wciąż przebywa w szpitalu, a 23 z nich jest w stanie krytycznym.

Zamach w Manchesterze był najpoważniejszym zamachem na terenie Wielkiej Brytanii od ataków na system komunikacji publicznej w Londynie w lipcu 2005 r., w których zginęły 52 osoby, a blisko 800 zostało rannych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl