Prezydent do monachijskiej Polonii: dziękuję za godne reprezentowanie Polski

W piątek wieczór prezydent RP Andrzej Duda rozpoczął swoją wizytę w Monachium spotkaniem z Polonią. Poprzedziło ono przewidzianą na dziś 52. Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa, na którą wybrała się głowa polskiego państwa.

Wieczorem po przylocie do Bawarii prezydent Polski wziął udział w spotkaniu zorganizowanym w konsulacie generalnym RP w Monachium. W swoim wystąpieniu dziękował Polakom mieszkającym w  Niemczech za ich działalność na rzecz Polski i Polaków.

– Za to nauczanie, za całą działalność społeczną polską, która tutaj jest prowadzona, za propagowanie polskości i za propagowanie tego, co w polskości najlepsze tak, żeby tutaj ci, którzy są obywatelami, ale obywatelami w tym znaczeniu „zakorzenienia”, że są po prostu Bawarczykami, nabierali szacunku do Polaków jako ludzi uczciwych, rzetelnych, wiernych – ludzi, którym można zaufać. Dziękuję za tę działalność, którą tutaj państwo prowadzicie właśnie w tym kierunku godnego reprezentowania Polski i polskości. Jestem za to ogromnie wdzięczny. Dziękuję za to, że dbacie państwo tutaj o pamiątki po polskiej historii – mówił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent odznaczył też 12 zasłużonych dla Polski rodaków, którzy na co dzień żyją za naszą zachodnią granicą. Wśród nich znalazła się m.in. pani Irmina Zembrzuska-Wysocka, Polka mieszkająca w Monachium, której Andrzej Duda wręczył Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

– Proszę mi wierzyć, że bardzo, bardzo jestem szczęśliwa, że mamy takiego prezydenta. Niech Bóg błogosławi takiego prezydenta – powiedziała pani Irmina Zembrzuska-Wysocka.

Tego typu spotkania z rodakami na stałe wpisały się już w międzynarodowe wizyty prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl