fot. PAP/Sebastian Borowski

E. Witek: Strażacy niosą pomoc i są wszędzie tam, gdzie ktoś prosi o ratunek

Strażacy niosą pomoc i są wszędzie tam, gdzie ktoś prosi o ratunek, strzegą naszego bezpieczeństwa i na co dzień dają nam to poczucie bezpieczeństwa – mówiła dziś marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Jaworze (dolnośląskie).

Marszałek Elżbieta Witek w sobotę wzięła udział w uroczystej akademii z okazji 30-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej oraz powiatowego Dnia Strażaka w Jaworze.

Podczas wystąpienia podkreślała, że strażacy niosą pomoc i są wszędzie tam, gdzie ktoś prosi o ratunek.

„Strzegą naszego bezpieczeństwa, na co dzień dają nam to poczucie bezpieczeństwa” – mówiła.

Zaznaczyła, że dwa ostatnie lata pokazały, że polscy strażacy są wyjątkowi też z innego powodu.

„Nigdy wcześniej nasze służby mundurowe, w tym także straż pożarna, i państwowa i ochotnicza nie musiała się zmierzyć z takimi dwoma wrogami” – powiedziała.

W tym kontekście wskazała na pandemię koronawirusa.

„Stawaliście na pierwszej linii, wspieraliście medyków, pomagaliście chorym” – zaznaczyła Elżbieta Witek.

Dodała, że obecnie, kiedy wybuchła wojna na Ukrainie, strażacy również niosą pomoc.

„Jesteście na granicy, jesteście przy tych, którzy stamtąd uciekają przed wojną. Ale wielu ze strażaków gości uchodźców z Ukrainy, także w swoich domach (…). Jako naród, jako społeczeństwo zdaliśmy egzamin na szóstkę; na szóstkę zdaliście go i wy – polscy strażacy” – mówiła marszałek Sejmu.

Elżbieta Witek zwracała uwagę, że wojna toczy się tuż za naszą granicą i Polacy też czują się zagrożeni.

„Ale pomagamy, bo Ukraińcy walczą nie tylko o swoją wolność, walczą także o naszą wolność i wolność całej Europy” – podkreśliła.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl