PSP: Prawie tysiąc interwencji po silnych wichurach na południu Polski

W związku z silnymi wichurami w województwach południowych straż pożarna interweniowała 951 razy. Bez prądu pozostaje 1 606 gospodarstw domowych. Nikt nie ucierpiał.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak, najwięcej interwencji – 373 odnotowano w woj. dolnośląskim, 143 w woj. opolskim i 116 w woj. śląskim. W większości przypadków strażacy usuwali połamane i powalone drzewa. Nikt nie został poszkodowany.

W kilku przypadkach uszkodzone zostały elementy konstrukcyjne budynków; nie ma żadnych zerwanych dachów.

Jak podkreślił Frątczak, rano zmniejszyła się liczba gospodarstw pozbawionych prądu. Obecnie bez dostaw energii pozostaje 1 606 gospodarstw domowych. Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa najwięcej przypadków – 970 jest w woj. dolnośląskim, 470 w woj. małopolskim i 166 w woj. opolskim.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl