fot. Andrzej Kulesza/Nasz Dziennik

PSP: we wtorek strażacy interweniowali ponad 2 tys. razy

We wtorek straż pożarna wyjeżdżała do akcji w całej Polsce 2349 razy, z czego 598 razy ze względu na pożary – poinformował PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Nie doszło do ewakuacji żadnego spośród 254 obozów harcerskich – dodał.

Jak podkreślił rzecznik PSP, spośród wszystkich wezwań do pożarów 97 razy interweniowano ze względu na pożary lasów. 33 z nich miały miejsce na Mazowszu, 10 na Dolnym Śląsku, a osiem w Łódzkiem. PSP poinformowała również, że opanowano już pożar w miejscowości Świerże Górne pod Kozienicami, gdzie spłonęło 10 ha lasu. Jak dodano, w akcji pożarniczej brało udział 26 zastępów straży pożarnej i trzy samoloty pożarnicze.

1583 razy straż pożarna wyjeżdżała do tzw. miejscowych zagrożeń, z czego 809 interwencji związanych było z usuwaniem skutków burz. 250 razy strażacy interweniowali w województwie śląskim, 155 razy – w województwie małopolskim, a 99 – w województwie świętokrzyskim.

Rzecznik PSP poinformował również, że we wtorek nie doszło do ewakuacji żadnego spośród 254 obozów harcerskich. Jak podkreślił, w 64 przypadkach łączność była zapewniona przez radiotelefony straży pożarnej.

169 spośród wtorkowych wezwań okazało się fałszywymi alarmami.

PAP/RIRM

drukuj