fot. flickr.com

Mieszkańcy Puszczy Białowieskiej proszą o wsparcie apelu do UNESCO o ochronę Puszczy

Mieszkańcy Puszczy Białowieskiej zwracają się z prośbą o wsparcie apelu do UNESCO w sprawie ochrony dziedzictwa, kultury i Puszczy. Akcja zbierania głosów poparcia zakończy się dziś o godz. 15.00.

– Od lat w Puszczy Białowieskiej trwa spór pomiędzy organizacjami pozarządowymi, a rządem. Spór ten odbywa się kosztem mieszkańców, ich praw, swobody, potrzeb, a przede wszystkim działała destrukcyjnie wizerunkowo na nasz region. My nie chcemy tu polityki! Chcemy spokoju – podkreślają mieszkańcy Puszczy Białowieskiej.

Nasz głos nie jest brany pod uwagę – dodają.

– Jesteśmy ignorowani, narzuca się nam styl życia, ogranicza nasze prawa i hamuje rozwój naszego regionu. O losie przeszło 36 000 mieszkańców próbuje decydować grupa około 40 osób, której działania wpływają destrukcyjnie na nas mieszkańców. W następstwie działalności NGOs notujemy mniejszy ruch turystyczny, nie mamy dostępu do opału, a miejsce w którym żyjemy staje się dla nas coraz bardziej niebezpieczne z uwagi na coraz większą liczbę martwych drzew – wskazują mieszkańcy.

W związku z zaistniałą sytuacją mieszkańcy Puszczy Białowieskiej apelują o wsparcie. Można tego dokonać elektronicznie na stronie internetowej https://mieszkancypuszczy.pl. Podpisy pod apelem do UNESCO można składać dziś do godz. 15.00 czasu polskiego.

RIRM

drukuj