Ostatnie godziny kampanii wyborczej

Politycy mają jeszcze tylko 10 godzin na przekonanie Polaków do głosowania na nich w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

Premier Ewa Kopacz zakończy kampanię Platformy Obywatelskiej w Kielcach. Konwencja odbędzie się popołudniu w tamtejszym Centrum Kultury.

Wczoraj finałową konwencję miało Prawo i Sprawiedliwość. Dziś prezes tej partii Jarosław Kaczyński oraz kandydatka PiS-u na premiera Beata Szydło spotykają się z wyborcami w różnych rejonach Polski.

Lider PiS-u odwiedził dziś Białystok. Mówił tam, że Polacy stoją przed wyborem dobrej zmiany lub kontynuacji tego, co jest, tylko w jeszcze gorszym wydaniu.

W tym kontekście powiedział, że Platforma Obywatelska ma szkodliwe plany dotyczące wprowadzenia podatku katastralnego w Polsce.

– To będzie ruina ogromnej części Polaków. Trzeba będzie oddawać mieszkania, oddawać różnego rodzaju nieruchomości. Spadnie ich wartość. Pojawią się spekulanci, którzy będę je wykupywali. To będzie ostateczne uderzenie w Polaków. Są dokumenty z 2012 roku, które wyraźnie o tym mówią – dokumenty rządowe, plan polityki miejskiej. Są już takie akty normatywne, ustawy – dokładnie jedna poprawka do ustawy, gdzie już to określenie „kataster” zostało wprowadzone mimo naszych protestów. Są przygotowania. Kiedy wybory są coraz bliżej, zapierają się, ale przypominam, że oni się niejeden raz zapierali czegoś, a później to zrobili – podkreślał Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS-u odwiedzi dziś także Grodzisk, Lublin i Rzeszów.

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera, Beata Szydło kontynuuje natomiast rozpoczęty w Toruniu 24-godzinny objazd po kraju. W nocy wiceprezes PiS-u odwiedziła rodzinną piekarnię w Pelplinie, a następnie wielkopolskie Władysławowo.

Następnie kandydatka PiS-u na premiera odwiedzi województwo świętokrzyskie i małopolskie.

Będziemy spotykać się z mieszkańcami. Przewidujemy także spotkanie indywidualne, ponieważ pani prezes odwiedzi rodzinę, która wywiesiła jej baner. To będzie symboliczne podziękowanie złożone tej rodzinie, ale także dla wszystkich tych, którzy pomagali nam w kampanii, którzy wywieszali banery kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Wiadomo, że tych banerów były tysiące i wszystkim bezpośrednio nie możemy podziękować, ale myślę, że spotykając się z tą rodziną podziękujemy symbolicznie wszystkim.  Będą to spotkania mniejsze, większe, ale cały czas, do ostatnich godzin przed ciszą wyborczą, będziemy zachęcać Polaków do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość – mówił Krzysztof Łapiński, zastępca rzecznika kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

Agitacja wyborcza jest możliwa jeszcze tylko do północy, ponieważ zaczyna obowiązywać cisza wyborcza. Za jej złamanie grożą wysokie kary.

W powyborczy poniedziałek PKW ma przedstawić informacje, które komitety przekroczyły próg wyborczy. We wtorek dowiemy się, kto uzyskał mandat.

RIRM

drukuj