Ostatni dzień dla rolników na złożenie wniosku o zwrot akcyzy na paliwo

Jeszcze tylko dziś rolnicy mogą złożyć wniosek o zwrot akcyzy na paliwo. Wypełniony dokument wraz z kopią faktur VAT należy dostarczyć do urzędu gminy.

Rachunki muszą obejmować okres od 1 sierpnia ubiegłego roku do 31 stycznia 2018 roku. Ponadto muszą być wystawione na osobę, która wnioskuje o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze.

Stawki zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze wynoszą 1 zł na 1 litr oleju napędowego zużytego do produkcji rolnej.  Maksymalne zużycie paliwa na 1 ha nie może jednak przekroczyć 86 litrów.

Wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wskazuje, że zarówno stawki zwrotu jak i zasady wnioskowania nie zmieniły się w porównaniu do poprzednich lat.

Tutaj nie ma żadnych zmian dla rolników. Rolnicy są już przyzwyczajeni do tego mechanizmu. Trzeba pamiętać, że jest to szansa na to, żeby to wsparcie trafiło teraz do rolnika i mógł on z tego skorzystać w czasie, w którym każde środki w gospodarstwie są potrzebne, a więc przed wiosennymi zasiewami, przed wiosennymi pracami polowymi – podkreśla wiceminister rolnictwa.

Decyzje o wysokości zwrotu podatku akcyzowego rolnicy otrzymają w ciągu 30 dni od złożenia wniosku. Środki będą wypłacane od 3 do 30 kwietnia 2018 roku, w kasie urzędu gminy lub przelewem na rachunek bankowy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl