fot. pixabay.com

Organizacje społeczne apelują do polskich władz o „przygotowanie i realizację skutecznych programów wsparcia dla dzieci, kobiet i rodzin, które wychowują dzieci niepełnosprawne”

Kilkadziesiąt organizacji społecznych zaapelowało do prezydenta RP, parlamentarzystów, rządu RP i samorządowców o „przygotowanie i realizację skutecznych programów wsparcia dla dzieci, kobiet i rodzin, które wychowują dzieci niepełnosprawne”.

Organizacje te wydały wspólne oświadczenie w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego tzw. aborcji eugenicznej.

Środowiska pro-life wyrażają w nim ogromną radość i wdzięczność z faktu, iż sędziowie stwierdzili, że zabijanie chorych nienarodzonych dzieci jest niezgodne z konstytucją. Wyrok w tej sprawie uznają za historyczne zwycięstwo cywilizacji życia.

Jednocześnie organizacje te orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego traktują jako wyzwanie dla całego społeczeństwa, które odtąd w większym stopniu powinno okazywać solidarność i wsparcie dla takich osób i ich rodzin. W oświadczeniu jest też apel, o którym mówi Lidia Sankowska-Grabczuk, rzecznik Narodowego Marszu Życia.

– Dalej apelujemy w naszym oświadczeniu o to, aby każde życie na każdym etapie otoczone było właściwą opieką. Zwracamy się do zarządzacych i do ojców, bo wiemy, że – jak kiedyś powiedział pewnien mądry seksuolog – >>każda kobieta otoczona właściwą opieką ojca swojego dziecka, nigdy nie pomyślałaby o aborcji<<. Dlatego apel kierujemy szczególnie do ojców, by dać właściwą opiekę szczególnie dzieciom niepełnosprawnym, matkom spodziewającym się dzieci z podejrzeniem niepełnosprawności, małżeństwom, całym rodzinom, bo to jest temat, który w naszym kraju rzeczywiście jest bardzo zaniedbamy. I my będziemy się teraz o to bardzo mocno upominać – podkreśla Lidia Sankowska-Grabczuk.

Wspólne oświadczenie ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego o aborcji eugenicznej podpisali m.in. Narodowy Marsz Życia, Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, Instytut Ordo Iuris czy Human Life International Polska – Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia.

RIRM

drukuj