Obrony prac dyplomowych w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej Medialnej trwają obrony prac dyplomowych. W czwartek do egzaminu przystąpili adepci studiów licencjackich.

Tegoroczne obrony prac licencjackich odbyły się w formie tradycyjnej, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Jak mówi prorektor WSKSiM, dr Maria Laska, prace licencjackie objęły szerokie spektrum tematyczne.

– Od mediów interaktywnych, mediów społecznościowych do tematów typu życie ludzkie, Ruch Czystych Serc, narzeczeństwo i małżeństwo – mówi dr Maria Laska.

Komunikowanie w narzeczeństwie a relacje w małżeństwie – to temat pracy licencjackiej Marceliny Gendzierskiej.

– W swojej pracy starałam się skupić na takich aspektach, które pomogą narzeczonym wejść w związek małżeński tak, aby przepracować pewne rzeczy, porozmawiać o nich. Wśród nich jest m.in. czystość przedmałżeńska czy oderwanie się od pierwotnej rodziny – wyjaśnia Marcelina Gendzierska.

Studentka Agata Kukawka skupiła się na roli reportażu radiowego w budowaniu świadomości społecznej na przykładzie reportażu „To, co rosło we mnie”.

– Był to reportaż, który zrobiłam w hospicjum we współpracy z gdańskim Hospicjum „Pomorze Dzieciom”, gdzie prezesem jest pani Ewa Liegman. (…) Odkłamywała stereotyp, jakim jest hospicjum, mówiła o tym, że to nie jest wcale umieralnia, tylko miejsce, które chce dodać jakości życiu i doprowadzić te osoby do ostatniego ich oddechu – mówi Agata Kukawka.

O roli mediów interaktywnych w komunikacji społecznej napisała Beata Szarek.

– Przeprowadziłam badanie wśród moich znajomych. Zobaczyłam, że to, co jest w internecie, w mediach, nie zawsze jest prawdziwe i warto sprawdzać informacje w różnych źródłach – mówi Beata Szarek.

Studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w swoich pracach wyrazili wartości, z którymi się utożsamiają. To młodzież nie ulegająca poprawności politycznej – mówi rektor uczelni, o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

– Nie boją się podjąć wartości, które wynikają z Ewangelii. Czynią to w sposób bardzo przystępny dla każdego. Widać, że są zakorzenieni w tej ziemi, ale też u podstaw jest Ewangelia, głęboka duchowość i wielki humanizm. To bardzo wyróżnia studentów w czasie tych egzaminów – zaznacza o dr Zdzisław Klafka CSsR.

Studia w toruńskiej uczelni – oprócz wiedzy teoretycznej – dają wiele możliwości praktycznych – mówi student III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, Filip Jankowski.

– Studia dają m.in. możliwość nagrywania programów w studiu Telewizji Trwam. Nawet na pierwszym roku mogłem nagrywać program na żywo – mówi Filip Jankowski.

W piątek do egzaminu dyplomowego przystąpią studenci studiów uzupełniających magisterskich. Z kolei w sobotę swoich prac będą bronili studenci studiów podyplomowych na kierunku polityka gospodarcza, finanse i bankowość.

TV Trwam News

drukuj