fot. PAP/EPA

Obrońcy życia apelują o rozwagę podczas wyborów

O odpowiedzialny udział w zbliżających się wyborach samorządowych apeluje Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

„Trzeba, aby nasze głosy zostały oddane na kandydatów i ugrupowania, które jednoznacznie opowiadają się za ochroną życia każdego człowieka i za wzmocnieniem rodziny opartej na fundamencie nierozerwalnego małżeństwa” – czytamy w liście wydanym przez Federację.

Musimy uświadomić sobie, jak wielką wagę mają wybory samorządowe w aspekcie obrony fundamentalnych wartości – mówi dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Federacji.

– Sprawa obrony życia każdego człowieka od poczęcia, aż po naturalną śmierć, to nie tylko sprawa ustaw parlamentarnych czy decyzji prezydenckich, ale także decyzji organów samorządowych. Haniebna decyzja prezydent warszawy pani Gronkiewicz-Waltz, która uczciwego lekarza ginekologa dyrektora szpitala prof. Chazana pozbawiła pracy tylko dlatego, że nie chciał zabić chorego, nienarodzonego dziecka. To ukazuje, że władze samorządowe, Rada Miasta, prezydent, burmistrz mają także wpływ na ochronę życia nienarodzonych dzieci, na ochronę życia każdego człowieka. Nie możemy tego aspektu pominąć – podkreśla dr inż. Antoni Zięba.

Federacja Ruchów Obrony Życia zwraca także uwagę na kwestię procedury zapłodnienia in vitro, a także demoralizacji młodzieży poprzez wprowadzanie do szkół seks-edukacji.

Jak mówi inżynier Antoni Zięba, zasadniczym kryterium naszych ocen w tych wyborach powinny być słowa Jana Pawła II, że „Stosunek do daru życia jest wykładnikiem i podstawowym sprawdzianem autentycznej religijności i moralności”.

RIRM

drukuj