I konferencja naukowa „Życie bliskie śmierci”

W sobotę (25 października) w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej odbędzie się I konferencja naukowa „Życie bliskie śmierci”. Podczas niej zostaną poruszone kwestie związane ze śmiercią i cierpieniem.

Jak podkreślają organizatorzy – konferencja ma charakter interdyscyplinarny i ma na celu dostarczyć drogą naukową odpowiedzi na najbardziej nurtujące obecne społeczeństwo pytania związane z kresem ludzkiego życia, takie jak: Czym jest śmierć? W jaki sposób towarzyszyć umierającej osobie? Co robić, gdy cierpienie nas przerasta? Jakie powinności ma lekarz wobec śmiertelnie chorego pacjenta? Jakie są prawne i etyczne aspekty stanów bliskich śmierci?

Prelekcje wygłoszą m.in. ks. prof. Tadeusz Guz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na temat: „Śmierć jako negacja życia”, czy  prof. Bogdan Chazan, z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na temat „Śmierć przed narodzeniem”.

Konferencja otwiera cykl spotkań pod hasłem „W kręgu nauki” pod patronatem ks. abp. Henryka Hosera SAC. Jest on zorganizowany w związku z odpowiedzią na wezwania współczesności, w duchu nauki i wiary. W tym celu ma posłużyć wymiana myśli, formułowanie interdyscyplinarnych wniosków naukowych oraz popularyzacja najnowszych wyników obserwacji i badań z dziedziny bioetyki.

Rozpoczęcie o godz. 9.00 w siedzibie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. Mehoffera 2 w Warszawie na Tarchominie.

Konferencja jest skierowana przede wszystkim do lekarzy i studentów medycyny z całej Polski oraz wszystkich zainteresowanych.

Organizatorem jest Kuria Biskupia Diecezji Warszawsko-Praskiej.

konf śmierć - plakat

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

 

drukuj