Zbliżają się wybory samorządowe. Partie przedstawiły kolejnych kandydatów na prezydentów miast

Wybory samorządowe odbędą się 21 października bieżącego roku – taką decyzję ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki. Tymczasem do startu szykują się kolejni kandydaci. Platforma Obywatelska i Nowoczesna zgłosiły wspólnego kandydata na prezydenta Wrocławia. W Sopocie z list Prawa i Sprawiedliwości wystartuje sopocki radny Piotr Meler.

To nie Kazimierz Ujazdowski, ale Jacek Sutryk, obecny urzędnik wrocławskiego magistratu, będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Wrocławia. To nowy początek – zapowiedział przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, któremu wtóruje Katarzyna Lubnauer, lider Nowoczesnej.

– To pierwszy krok. Wierzymy, że następne kroki w tych wyborach, ale i w kolejnych, odbędą się także z udziałem innych środowisk i innych partii politycznych – wskazał Grzegorz Schetyna.

– Pan Jacek Sutryk startuje z Koalicji Obywatelskiej. To nasz kandydat, stratuje z naszych list, ale jednocześnie będzie miał oparcie szerszego środowiska – dodała Katarzyna Lubnauer.

Platforma Obywatelska i Nowoczesna budują koalicję, nazywając ją „obywatelską”. Włączają w nią środowiska antyrządowe różnego pochodzenia. Poprawa komunikacji publicznej i walka ze smogiem to główne zadania, jakie wyznacza sobie Jacek Sutryk.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować pani Lubnauer i panu Schetynie, że możemy wspólnie z Koalicją Obywatelską realizować ten ważny projekt dla Wrocławia – podkreślił kandydat na prezydenta Wrocławia.

W lipcu liderzy PO i Nowoczesnej ogłosili we Wrocławiu zamiar tworzenia Koalicji Obywatelskiej we wszystkich powiatach Dolnego Śląska, a także w ośmiu miastach, gdzie wybiera się prezydenta.

Trzy tygodnie temu Grzegorz Schetyna wykonał krok wstecz, rezygnując z Kazimierza Ujazdowskiego, a teraz zrobił krok do przodu. Można rzec, że ciągle jest w tym samym miejscu. Zgłoszenie kandydatury Jacka  Sutryka to dowód na przedwyborczą panikę przed przegraną – komentował prawnik Marcin Jakóbczyk.

– Kandydat pan Jacek Sutryk, pracownik magistratu, czyli człowiek Rafała Dutkiewicza, który chce reprezentować barwy PO i Nowoczesnej, to osoba o poglądach jednoznacznie wskazujących na totalną opozycję – mówił prawnik.

Swojego kolejnego kandydata w wyborach samorządowych przedstawiło także Prawo i Sprawiedliwość. O prezydenturę w Sopocie powalczy Piotr Meler, sopocki radny i prezes zarządu Energa Wytwarzanie. Twierdzi on, że za rządów Jacka Karnowskiego Sopot wiele stracił ze względu na niechęć do współpracy z rządem Zjednoczonej Prawicy. Miasto traci mieszkańców.

– My relatywnie straciliśmy ich bardzo dużo w okresie rządów Jacka Karnowskiego.  Trzeba ten trend odwrócić. W kampanii chcemy prezentować programy, które pozwolą ten trend odwrócić oraz zapewnią bardzo dobry rozwój miastu w przyszłości – akcentował Piotr Meler.

 TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl