fot. tvp.pl

O. dr T. Rydzyk w TVP Info: Widzę bardzo dużo dobra w Kościele i na świecie

Jestem optymistą. Widzę bardzo dużo dobra w Kościele i na świecie. O tym kryzysie mówi Benedykt XVI i mówił Jan Paweł II. Na zesłanie Ducha Świętego w Salzburgu pojawiło się ponad 10 tys. młodych ludzi. Nikt o tym nie mówi, ale gdyby pojawiło się stu odmieńców, to media od razu by o tym mówiły – powiedział w programie „Warto rozmawiać” na antenie TVP Info o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

Założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam w programie „Warto rozmawiać” zapytany został o to, dlaczego to Jasna Góra i Maryja oraz kapłani stały się celem ataków środowisk LGBT.

– To jest nienawiść. Szatan bardzo nienawidzi Matki Najświętszej i nienawidzi tych, którzy ją kochają. To też uderzenie w naszą tożsamość narodową. Częstochowa, Jasna Góra, obraz Matki Boskiej Częstochowskiej – w nich skupia się nasza historia – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk.

Na pytanie, skąd biorą się te ataki, odpowiedział:

– Ta rewolucja idzie przez szkoły, uniwersytety media, parlamenty – zaznaczył.

– Zatruty umysł, zatrute serca – diabeł tak działa. Ta rewolucja kulturowa, która idzie, jest diabelska. Nie trzeba się bać, że będziemy nienowocześni. Trzeba przyjmować całą rzeczywistość – dodał.

O. Tadeusz Rydzyk odniósł się także do nagłośnionego w ostatnim czasie tematu pedofilii w Kościele oraz ataków na duchownych, które co jakiś czas w historii się powtarzają.

– Sprawy trzeba nazywać po imieniu i jeżeli takie sytuacje gdzieś by były, trzeba wyrywać to z korzeniami. To nie ulega wątpliwości. Nie wolno tego usprawiedliwiać. Tylko, że to jest znów znalezienie takiej maczugi. Proszę popatrzeć, jak mieli taką maczugę „antysemityzm”. Czy wszyscy Polacy są antysemitami? O co chodzi? Chodzi o zniszczenie Kościoła. Zrobiono z tego narrację, że wszyscy księża to pedofile. Proszę popatrzeć, kto walczył z duchowieństwem w ostatnim czasie? Socjalizm nazistowski i makrsistowski. Hitler i Stalin. Przynajmniej 200 tys. duchownych prawosławnych, już nie mówię o katolickich, zostało zamordowanych na Wschodzie. Co robił Hitler? Ilu księży zginęło w diecezji pelplińskiej? Komunizm robił później to samo – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja wskazał, że pozostaje jednak optymistą. A powodów ku temu doszukuje się między innymi w młodych ludziach.

– Jestem optymistą. Widzę bardzo dużo dobra w Kościele i na świecie. O tym kryzysie mówi Benedykt XVI i mówił Jan Paweł II. Na zesłanie Ducha Świętego w Salzburgu pojawiło się ponad 10 tys. młodych ludzi. Nikt o tym nie mówi, ale gdyby pojawiło się stu odmieńców, to media od razu by o tym mówiły – zaznaczył.

RIRM

drukuj